Durrësi kampion, sa protestues solli secili qark tek protesta e opozitës
Tashmë që ka filluar protesta e opozitës, po zhvillohet edhe një luftë shifrash mes opozitës dhe qeverisë.

Kjo e fundit duke përdorur edhe efektivët e gardës po servir në media pamje nga lartë të protestës duke dashur të tregojë se sa pak kanë ardhur sot në Tiranë.

Ndryshe po sillet PD, e cila ka publikuar edhe shifrat e protestuesve që kanë ardhur në Tiranë nga secili qark.

Numri i protestueseve nga rrethet sipas PD

Qarku Shkodër – 9200
Qarku Lezha – 7000
Qarku Kukës – 4100
Qarku Dibër – 3500
Qarku Durrës – 9500
Qarku Elbasan – 7800
Qarku Berat – 3400
Qarku Fier – 5600
Qarku Vlorë – 5000
Qarku Gjirokastër – 2000
Qarku Korçë – 4500
Shtuar më 16/03/2019, ora 12:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori