E FUNDIT/ Plas me armë në Kashar
Durrës, nis rehabilitimi i ujrave të zeza në zonat e plazhit
Dy prej zonave të cilësuara si më të ndoturat nga ujërat e zeza, zona e Shkëmbit të Kavajës dhe Golemit pritet ti nënshtrohen ndërtimit të rrjetit të kanalizimeve të ujravezeza. Mësohet se gjatë muajit të kaluar në këto dy zona ka nisur shtrirja e tubacionit kryesor dhe hapja e puseve pergjate të gjithe brezit ranor dhe më në thellesi të zones turistike.

Edhe pse për vitin 2012 punimet akoma nuk kanë filluar tubat e vendosur pranë këtyre zonave ku është planifikuar të kaloje rrjeti ndodhen aty. Ndërsa punonjës të komunës së Golemit thone se punimet parashikohet të perfundojne ne shtator të këtij viti. Sistemimi i ujravë të zeza në këto zona pritet të zgjidhë problemin e erës së keqe dhe infesksioneve të marra për pushuesit e këtyre plazheve. /albeu.com/


Shtuar më 07/01/2012, ora 14:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori