Dule fajëson opozitën për paraqitjen e dobët të qeverisë
Kryetari i Partisë së Bashkimit të të Drejtave të Njeriut Vangjel Dule ka fajësuar opozitën për paraqitjen jo të mirë të qeverisë në zgjidhjen e probleme të shoqërisë e cila vazhdon të drejtojë vendin

“Nëse kemi një qeverisje kryekëput të papërshtatshme për t’ju përgjigjur sfidave të shoqërisë e të vendit në një shkallë të konsiderueshme kjo i dedikohet edhe opozitës së vakët me një strategji evazive dhe me taktika inedikuate. Dhe nuk hezitojmë të marrim edhe ne përgjegjësinë që na takon për këtë opozitarizëm inefiçent”, është shprehur Dule gjatë një takimi me anëtarë të kësaj force politike. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2012, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori