Dule: Berisha largon minoritarët nga puna
Vangjel Dule
Largimi i padrejtë nga puna i mbështetësve të Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut dhe organizatës “Omonia” ka shkaktuar reagimin publik të Vangjel Dules. Në një konferencë për shtyp Dule deklaroi se gjashtë përfaqësues të komunitetit minoritar janë larguar dhe se kjo përbën shkelje të të drejtave të minoriteteve.

Duke deklaruar se nuk do të tërhiqet nga mbrojtja e të drejtavenjeriut ai tha se tashmë ka ikur koha e tjetërsimit të votës. (albeu.com)
Shtuar më 03/11/2010, ora 14:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori