Duke parë nga ura, Rama u rrëfen shqiptarëve përse i duhet mandati i tretë
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një fotografi duke treguar arsyen përse dëshiron mandatin e tretë.

Teksa sheh një urë që po ndërtohet, Rama duket se po sheh një urë që ka ngritur kollonat dhe thotë se mandati i tretë është për Shqipërinë dhe për të mbyllur hendekun e së ardhmes.

Shkrimi i plotë:

Pse e dua mandatin e tretë?

Sepse kantieri ynë për Shqipërinë që duam në çdo fushë është mu si kjo urë sot, me kollonat mbajtëse të ngritura e me shtratin e saj që po hidhet mbi to; falë 7 vitesh përpjekje për të mbyllur hendekun e madh mes të shkuarës e të ardhmes, ku ishte Shqipëria kur ne morëm detyrën në shtator 2013.

Që të arrimë aty ku ua kemi detyrim fëmijëve tanë, duhet të vazhdojmë punën, përndryshe ky vend jo vetëm s’do ta mbyllë hendekun që po ngushtojmë çdo ditë me përpjekje të mëdha, po avazi i vjetër i shkatërrimit do të rinisë nga e para, njësoj siç ka ndodhur sa herë ata janë rikthyer në detyrë.

Ja pse mandati i tretë nuk është për mua, po për Shqipërinë.
Shtuar më 14/11/2020, ora 17:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori