Dueli Veliaj-Tahiri, media prestigjioze bën një parashikim të papritur
Pëlqej
Prestigjiozja "The Economist" i ka kushtuar një artikull Tiranës dhe menaxhimit të saj nga kryebashkiaku Erjon Veliaj.

Por teksa ka përmendur ndryshimet në kryeqytet, në artikull flitet edhe për “skandalin që përfshiu qeverinë Rama pas publikimit të dosjes së Habilajve dhe lidhjeve të ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri”.

Në fund të artikullit, The Economist, shkruan:

“Tani Veliaj nuk mund të jetë në një moment më të mirë. Gjithkush mund të shohë rezultatet e punës së tij dhe, ai përfiton nga mos përfshirja në një skandal që plasi në tetor dhe që e ka dëmtuar zotin Rama dhe qeverinë e tij.

Një ish ministër i Brendshëm u akuzua për bashkëpunim me kontrabandistët e drogës, një akuzë që ai e mohon. Për fat të mirë të Veliajt, ish-ministri i Brendshëm, karriera e të cilit është shkatërruar, ishte rivali i tij i vetëm serioz për udhëheqjen e ardhshme të Partisë Socialiste”.

Shtuar më 14/12/2017, ora 21:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori