Duart plot florinj, pronares së butikut i vendosin bombën në dyqan (VIDEO)
Një alarm për eksploziv është dhënë sot nga një shitëse në një butik në Petro Nini në Tiranë.

Menjëherë pas njoftimit policia ka blinduar zonën ndërkohë nuk bëhet asgjë e ditur në lidhje me eksplozivin.

Mësohet se vendi ku ka ndodhur ngjarja është në hyrje të tregut elektrik, zonë shumë e populluar.

Siaps disa dëshmitarëve, pronares së butikut i kanë djegur edhe një herë makinën disa kohë më parë.

Ajo ka në pronësi një dyqan me rroba të përdorura dhe ka disa kohë që ushtron aktivitetin e saj në atë zone, shkruaj JOQ.

“Tek rruga Mihal Grameno shum afer shkolles se baletit, i kan vendosur eksploziv nje dyqani, poshte pallatit ku un banoj.

Dyqani eshte i nje zonje qe shet rroba te perdorura por qe cuditerisht kjo zonja i ka duart qafen plot me florinj anonim te lutem eshte mesuar kjo zonja me atentate se njehere i kan djegur edhe makinen me cpo degjoj ktu ne lagje.”- ka thënë një dëshmitar për ngjarjen në fjalë. /albeu.com/


Shtuar më 04/10/2017, ora 11:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori