Droga në Vlorë, policia në aksion për të arrestuar vëllain e Moisi Habilajt
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook një video në të cilën shihet një sasi e konsiderueshme e drogës dhe bëhet fjalë për një depo në Babicë.

Mësohet se ky hetim ka nisur rreth një vit më parë, por policia kishte anashkaluar e ndërsa për kapjen e sotme policia nuk ka qenë në dijeni.

Prokuroria ka dhënë urdhër për të hetuar rreth këtij operacioni, po ashtu konfirmohet se ky operacion është bërë për të arrestuar Florian Habialjn, vëllain e Moisi Habilajt, të arrestuar dy ditë më parë në Itali.

Ish-kryemisnistri Sali Berisha ka publikur nje material video ne “Facebook”, ku shkruan:

Ne Babice kapen 10 ton droge te klanit Rama – Tahiri! sb
qytetari dixhital denoncon!

“Mirëmbrëma doktorr Në Babicë e vogël sapo është kapur rreth 10 ton drogë Në shtëpinë Armand Koçerri mik i habilajve Vila e personit e ruajtur me kamera dhe sistem sigurie” /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2017, ora 23:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori