E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
Drejtori i Qendrës së Fëmijëve: Të presim përfundimin e hetimit
Drejtori i Qendrës së Fëmijëve, Gëzim Mahmutaj, ka reaguar në lidhje me ngjarjen ku 3 vajza në këtë qendër janë abuzuar seksualisht.

Ai e ka cilësuar këtë si një akt tejet të rëndë dhe se do të presë përfundimin e hetimeve për hedhjen dritë të këtij rasti.

“Ky është një moment i vështirë dhe i rëndë për të gjithë fëmijet dhe stafin e institucionit tonë.

Duhet të presim përfundimin e hetimit, i cili do zbardhë të vërtetën”, thuhet në deklaratën e dhënë nga drejtori i qendrës. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2016, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori