Drejtoresha e burgut, letër Metës: Liroji këto 4 gra
Një apel i rëndësishëm është bërë nga drejtoresha e burgut të grave, Xhoi Jakaj e cila kërkon lirimin për 4 gra të cilat janë të sëmura.

Me atë të një statusi në “Facebook”, drejtoresha shkruan:

Ne Ievp Ali Demi Tirane ka tre zonja te moshuara dhe te semura, per te tre zonjat kam drejtuar kerkese para nje viti presidentit per falje, do e perserisim edhe sivjet ne prag te vitit te ri,njera prej tyre eshte ekzaminuar me nje semundje te rende,dhe une me sektorin e juridikut i kemi bere nje kerkese avokatit te popullit per ta mbeshtetur me ndihme juridike:po presim e shpresojme…

Pak me poshte po ndaj me ju nje sms mirnjohese nga njeri prej familjareve te te denuares ne inbox e fb se punes

Mirmbrema zonja drejtoresh si jeni? desha tju flenderoj per perkthimin falas qe i bete epikrizes se mamase dhe gjithashtu desha tju falenderoj per menun e ushqimit dhe sherbimit ndaj nenes time si dhe dashurine qe ju i tregoni asaj sa here e takoni, flm shume per te gjitha,zoti tju begatoje me gjithe te mirat me respekt N. C….

Une e bej gjithcka me deshire dhe pa sforcime, e ndjej qe kam ardhur ne kete bote te ndihmoj njerezit e vuajtur, me probleme,

Nene Tereza ka thene: “Ne nuk mund te bejme gjera te medha, por bejme gjera te vogla me dashuri te madhe” /albeu.com/Shtuar më 01/10/2017, ora 09:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori