Drejt burgut? Informacionet sekrete për Saimir Tahirin bien në dorë të deputetëve
Pëlqej
Anëtarët e Komisionit Hetimor për çështjen "Tahiri" do të pajisen me certifikata sigurie nga Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK).

Nga raportimet e para mësohet se deputetët e opozitës por edhe të mazhorancës do të kenë tashmë akses edhe tek dokumente të konsideruara sekrete në disa institucione të larta të vendit përfshi këtu edhe Shërbimin Informativ Shtetëror.

Çështja Tahiri është rikthyer fuqishëmmedia ndërkohë vetë ish-ministri me tone të ashpra ka paralajmëruar "luftë".

Nga ana tjetër kryeministrit Edi Rama po i ushtrohet presion nga ndërkombëtarët në lidhje me akuzat e rënda ndaj Tahirit dhe hapjes së negociatave. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2018, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori