Drejt Anglisë, gjenden 25 emigrantë në një kamion frigoriferi
25 migrantë u gjetën të vendosur në një traget me ngarkesë, të nisur për në Britani, menjëherë pasi ajo u largua nga Hollanda.

Policia ndaloi anijen dhe e ktheu atë në portin holandez të Vlaardingen, thanë shërbimet e urgjencës në Hollandë, raporton Dailymail.

Oficerët nuk kanë konfirmuar për gjendjen e migrantëve, të cilët u zbuluan në tragetin ‘Britannia Seaways’.

Ambulancat u panë duke mbërritur në port, pasi anija u kthye të martën pasdite. Gert Jakobsen, nënkryetar i komunikimit me operatorin e anijes DFDS, tha se migrantët u gjetën pasi ata bënë një vrimë në rimorkio.

Kthimi mbrapsh i trageteve nuk ishte larg bregdetit Hollandez, në rrugën për në Felixtowe, Suffolk, kur zbulimi u bë rreth orës 17:00 të së martës.

Shtuar më 19/11/2019, ora 22:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori