Drashkovic: Më 11 ose 12 dhjetor Kosova vetëshpall pavarësinë
Albeu.com
Drashkovic ka thënë për gazetën e Novi Sadit “Gragjanski List” se pavarësinë e Kosovës do ta fillojnë ta njohinë sipas tij në rend të parë vendet islamike ndërsa Evropa dhe SHBA-të nuk do të nxitojnë por megjithatë ato në fund do t’i bashkohen këtij procesi.Ish-ministri i Jashtëm serb Vuk Drashkovic, ka vlerësuar se Prishtina me 11 ose 12 dhjetor do të shpallë njëanshëm pavarësinë e Kosovës.

Drashkovic ka thënë për gazetën e Novi Sadit “Gragjanski List” se pavarësinë e Kosovës do ta fillojnë ta njohinë sipas tij në rend të parë vendet islamike ndërsa Evropa dhe SHBA-të nuk do të nxitojnë por megjithatë ato në fund do t’i bashkohen këtij procesi.

Sipas tij bisedimet direke ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës janë vetëm një farsë.
Shtuar më 20/10/2007, ora 19:55
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori