Dosjet palë, 110 të tilla po presin Kushtetuesen
Teksa Kushtetuesja është në pritje të emërimit të anëtarëve, dosjet për tu shqyrtuar në gjykatë janë bërë palë.

Sekretari i Përgjithshëm i Kushtetueses, Eugen Papandile ngre shqetësimin se ky numër mund të 10-fishohet me nisjen nga puna të Gjykatës së Lartë.

"Nuk kam shifër tamam, por diku 110. Por në momentin që Gjykata e Lartë të fillojë nga funksionimi mund të bëhet dhe 1010. Do ketë fluks të madh kërkesash dhe për këtë jam i bindur".

Kjo deklaratë vjen gjatë diskutimeve për buxhetin 2020 për Gjykatën e Kushtetueses.
Shtuar më 18/11/2019, ora 14:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori