Dosja për Gjergji Thimion dhe Arben Spahon kalon në gjykatë
Prokuroria Tiranës dërgon në gjykatë dosjen e të pandehurit Gjergji Thimio dhe Arben Spahos të cilët akuzohen për “Vjedhje të veprave të artit dhe kulturës”, kryer në bashkëpunim.

Gjatë hetimit është provuar se dy të pandehurit, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë siguruar ambientet dhe mbajtur mbi 120 objekte fetare dhe kulti të vjedhura. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2014, ora 17:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori