Dosja “Doshi”/ Ja çfarë ka vendosur Gjykata Kushtetuese
Sot është rikthyer në fokus dosjaDoshi”, ku deputeti socialist Tom Doshi denoncoi Ilir Metën se kërkonte ta vriste, por vendimi nuk është për këtë çështje.

Bëhet fjalë për akuzën “kallëzim i rremë” i ngritur ndaj deputetit Tom Doshi, ish-deputetit Mark Frroku, si dhe Durim Bamit, atentatori i penduar.

Gjykata Kushtetuese ka vendosur ditën e sotme që dosja ti kthehet Gjykatës së Lartë, për çështje kompetencash. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2016, ora 13:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori