Doshi: Nuk ishte e papritur kjo që ndodhi, 5 muaj vetëm heshtje
Tom Doshi, i cili vetëm pak ditë më parë shpërtheu në akuza për Ramën, në të njëjtën linjë ka qëndruar edhe sot, në një postim që ka përcjellë në rrjetin social Facebook.

"Të nderuar qytetarë! Koleg deputet!
Për mua nuk ishte e papritur kjo që ndodhi. Ka kohë që unë jam në pritje të zbardhjes të organizimit të atentatit ndaj meje dhe askush nuk lëvizi për plot 5 muaj.

Ku na çon ky fakt? Në mbrojtjen e krimit. Kjo është Rilindja? Unë bej pjesë në grupin e njerëzve që e besuan Rilindjen, por si ta besoj më kur unë kam 5 muaj që kam informu prokurorin e përgjithshëm, Ministrin e Brëndshëm, Kryeministrin dhe vetë Ilir Metën për faktin dhe përgjigja ishte vetëm heshtje dhe mbulim.

E thërrita vete Ilir Metën dhe i'a thashë në sy, sepse unë nuk kam asgjë që mund të më heqi guximin të përballem me këdo. Sot, më kërkoi Edi Rama prova, në fakt mesa duket kryeministri nuk e njeh rendin e punëve, provat duhet ti gjejë shteti, jo unë, edhe pse unë i kam ofruar çdo informacion që kisha dhe prova (i porosituri per të kry krimin) i ka shku në zyrë vetë Ministrit të Brendshëm dhe drejtorit të policisë të shtetit dhe i ka treguar për porosinë dhe porositësin.

Këto jane të vertetat e mija të nderuar miq, dhe me gjithë këtë problem mbi kry, pata durimin për të prit në heshtje. Edhe reagimi im në media nuk u lidh me faktin e eleminimit tim fizik. Reagimi jem erdhi si rezultat i problematikës në zonën time.

Un kam një problem, kontrata me qytetarin e cila është thy. Unë tashmë nuk bëj më pjesë në grupin parlamentar socialist, por ama jam kryelartë përballë të gjithë bashkëqytetarëve të mi që më besuan, kryelartë sepse të paktën sot të gjithë jemi në një stad, të zhgënjyer.

Unë nuk kam hyrë në politikë për ti ba lajka drejtuesit të rrallës, por për të mbajt premtimet e bëra. Megjithatë, unë për ju të nderuar bashkëqytetarë, do jem gjithmonë një derë e hapur", ka shkruar ai. /albeu.com/
Shtuar më 02/03/2015, ora 16:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori