Dorëhiqet pedagogu që u akuzua për favore seksuale në këmbim të notës (VIDEO)
Studentët e Arkitekturës ishin iniciatorët e parë të protestës, e cila tashmë zhvillohej para Ministrisë së Arsimit, ndërsa prej dy ditësh para ambienteve të Kryeministrisë.

Ata kërkojnë plotësimin e 8 pikave që i kanë parashtruar qeverisë dhe nuk pranojë në asnjë mënyrë dialogun.

Dorëheqja e pedagogut të Arkitekturës, Thanus Nushi, i cili ishte një ndër pedagogët e nxjerrë në pankarta, i cilësuar edhe si ‘il padrino’ dhe akuzohej se kërkonte favore seksualekëmbimnotës, ia ka shtuar entuziazmin dhe forcën studentëve të vijojnë të kërkojnë të drejtat e tyre, pa dialog.
Shtuar më 12/12/2018, ora 23:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori