Dorëhiqet drejtoresha e DAR në Shkodër
Pas dhjetë muajsh drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Shkodër, Erjeta Laçej jep dorëheqje nga ky post. Mësohet se shkaqet e largimit të saj nga detyra janë thjesht personale.

Laçej ka dorëzuar kërkesën pranë Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, ku edhe është pranuar largimi i saj. Zëvendësministrja Nora Malaj është shprehur se largimi i Laçej ka qenë tërësisht personal dhe nuk është nxitur nga askush për të ndërmarrë një veprim të tillë. “Është një dorëheqje e zgjedhur nga vetë Laçaj.
Shtuar më 08/09/2014, ora 14:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori