Si funksiononte grupi i prostitutave në kohën e Enverit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, historiani Kastriot Dervishi në rrjetin social Facebook ka publikuar një dokument të rallë ku tregon se si funksiononin grupet e prostitutave në kohën e komunizmit.

“Pavarësisht se me Kodin Penal këto veprime dënoheshin, historia e këtyre ngjarjeve ngeli vetëm në akte zyrtare, pasi askush nuk u dënua, madje femrat u përdorën e keqpërdorën nga regjimi”, shkruan Dervishi.

Statusi:

1969/Prostitucioni në Tiranë dhe implikimi i disa zyrtarëve

Në vitin 1969 organet e prokurorisë me një farë droje zhvilluan hetime në lidhje me një grup prostitutash në Tiranë dhe klientët e tyre. Pavarësisht se me Kodin Penal këto veprime dënoheshin, historia e këtyre ngjarjeve ngeli vetëm në akte zyrtare, pasi askush nuk u dënua, madje femrat u përdorën e keqpërdorën nga regjimi. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2017, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori