DOKUMENTARI/ Mafia e plehrave në Europë. Ja çfarë rrezikon Shqipëria (VIDEO)
Presidenti Nishani e ktheu ligjin që parashikonte lejimin e importit të mbetjeve në Shqipëri, por kjo duket të jetë një qetësim i momentit për shoqërinë civile dhe ambientalistët, pasi sipas Kushtetutës, maxhoranca i ka të gjitha mundësitë që ta rivotojë atë duke e bërë fakt të kryer.

Në këtë kontekst, ata vijojnë fushatën e sensibilizimit të publikut duke shpërndarë edhe një dokumentar me titull "Toxic Europe", i cili flet për mafian e plerave në vendet e Europës Lindore dhe mënyrën se si vende të varfra dhe me probleme politike e ekonomike përdoren për depozitim të mbetjeve të rrezikshme.

Ju ftojmë të ndiqni dokumentarin në fjalë. /Albeu.com/
Shtuar më 23/10/2016, ora 16:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori