Doganat ultimatum subjekteve: Keni 1 jave kohe shlyeni detyrimet
Albeu.com
"Subjektet qe kane detyrime te pashlyera ne dogana kane nje jave afat per t'i shlyer ato vullnetarisht". Ky ka qene ultimatumi qe u deklarua sot gjate nje takimi nga drejtori i Pergjithshem i Doganave Perparim Dervishi.Kjo u deklarua sot gjate nje takimi qe drejtori i Pergjithshem i Doganave Perparim Dervishi organizoi me krere te drejtorive te Doganave ne vend, ku ishte i pranishem edhe zevendesministri i Financave Florian Mima. Dervishi deklaroi se cilido subjekt qe brenda nje jave nuk paguan detyrimet qe i ka doganes, do t'u nenshtrohet sanksioneve dhe ligjit. Sipas Dervishit shume subjekte ne vend i detyrohen doganave shume te medha parash.
Shtuar më 26/09/2005, ora 20:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori