Do t'i zërë vendin Aqif Rakipit, zbulohet se deputeti i PDIU është dënuar në 2013
Pas heqjes së mandatit të dy deputetëve Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica me vendim të KQZ, janë zbardhur dhe dy emra e rinj që hyjnë në Kuvend.

Mësohet se vendin e tyre e zënë kandidatët për deputet Silva Caka për qarkun Berat dhe Dritan Bici në qarkun Elbasan.

Por ish kryebashkiaku i Gramshit Dritan Bici, nuk dihet nës do mund ti shpëtojë dekriminalizimit pasi sipas asaj që ai shkruan në formularin e vetëdeklarimit, rezulton i dënuar me vendim të formës së prerë në shtator 2013">2013 për incidentin që ndodhi në stadium.

Ish-kryebashkiaku rezulton të jetë dënuar me të paktën 1 muaj e 15 ditë burg, të cilat janë konvertuar në 60 orë punë të detyruara për interes publik.

Dritan Bici në mars të vitit 2013">2013 kur ishte kryebashkiak i Gramshit, hyri me makinë në stadium për të rrahur arbitrin e ndeshjes, pasi ishte i pakënaqur me vendimet për ndeshjen. /albeu.com/

Shtuar më 05/01/2018, ora 18:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori