Do të bjerë edhe në Tiranë, 90% e Shqipërisë do të zbardhet nga dëbora
Pëlqej
Nga dita e sotme e në vijim pritet të ketë ulje drastike e temperaturave, si dhe 90% e territorit të vendit të zbardhet nga dëbora.

Sipas meteorologes Tanja Porja, temperaturat  mund të arrijnë deri në  -12 °C  në zonat malore, ndërsa në zonat e Durrësit dhe Kavajës nuk do të ketë reshje dëbore.

Edhe Tirana pritet të zbardhet nga dëbora e cila tashme ka bllokuar shumë zona në veri dhe në verilindje të Shqipërisë.


Ditën e mërkurë dhe të enjte, pritet të ketë përmirësim të situatës sa i përket reshjeve. /albeu.com/


Shtuar më 25/02/2018, ora 15:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori