Djukanovic: E njohem Kosoven si miq te Serbise
Albeu.com
Kryeministri i Malit të Zi, Milo Djukanovic ka deklaruar të martën në Sarajevë se Mali i Zi e ka njohur pavarësinë e Kosovës “si mik i sinqertë i Serbisë”. “Njohja e Kosovës ishte gjest miqësor i mikut të sinqertë””, ka thënë Djukanovic, raporton Televizioni i Malit të Zi.
Djukanovic ka thënë se nuk është miqësore që mikun ta mbash në iluzione, dhe ka shtuar se Serbia duke u marrë me çështjen e Kosovës, në fakt po merret më “një çështje të humbur”.

Në vend të kësaj, sipas Djukanovicit, ekzistojnë çështje të tjera ku Serbia do të mund t’i fitonte betejat. /Telegrafi/
Shtuar më 24/02/2010, ora 16:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori