“Djemtë e rinj gjirokastrit” vendosin tabelë të re për masakrën e Hormovës
100-Vjetori i autonomisë së Vorio Epirit pritet me protestë në Gjirokastër.

Forumi i quajtur "Djemtë e rinj gjirokastrit" kanë protestuar për tabelën që dëshmonte për masakrën e Hormovës.

Protestuesit kanë ndërruar tabelën ku përshkruhej masakra e Horovës dhe kanë vendosur një tabelë të re ku deklarohet se, ‘masakra u bë nga grekët, dhe bandat e tyre shoviniste’. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2014, ora 14:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori