Djali i Soros i del në krah Ramës: BE ju paragjykon!
Shqiptarët ditën e djeshme mori përgjigjen negative nga europa për negocitatat.

Ndërkohë që BE vuri theksin tek shumë hapa pas që ka bërë Shqipëria, kryeministri Edi Rama nuk pranoi të marrë as edhe një faj përsipër.

Djali i miliarderit amerikan George Soros, Aleksandër ka reaguar pas dështimit të hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në.

Në një status në Twitter, Soros shkruan se Europa i paragjykon shqiptarët dhe duhet të përballet me albanofobinë e saj, duke dalë kështu hapur pro Shqipërisë.

“Ekziston një paragjykim dhe fanatizëm të theksuar ndaj shqiptarëve etnikë në Evropën Perëndimore, i cili nuk duhet të nënvlerësohet në refuzimin e Shqipërisë dhe të Maqedonisë në Këshill. Europa duhet të përballet me Albanofobinë e saj!”- shkruan ai në Twitter.
Shtuar më 19/10/2019, ora 21:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori