Divjakë, aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje
Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka ndërmarrë sot një aksion për prishjen 20 ndërtimeve pa lejebregdetin e Divjakës dhe rreth 100 të tjera në plazhin e Semanit.


“Kjo është hera e parë që ndërhyhet në këto zona për të prishur ndërtimet pa leje. Aksioni do të vijojë në të gjithë vijën bregdetare në Velipojë, Shëngjin, Vlorë, Orikum, në bregdetin e Himarës, Lukovës, Sarandës, Ksamilit dhe Durrësit” tha drejtori i drejtorisë së ekzekutimit në INUK Arben Ndoka /albeu.com/
Shtuar më 10/10/2012, ora 12:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori