Dita nisi me diell, por moti ka surpriza pas mesditës
Sot dita nisi me diell, por duket se nuk do të vazhdojë kështu. Kapriçiot e motit do të vijojnë edhe sot duke bërë që gjatë mesditës të ketë reshje shiu në një pjesë të mirë të vendit.

Sipas meteoalb, shirat e dobët do të vazhdojnë në zonat malore deri ditën e dielë.

Parashikimi sipas Meteoalb

Oret ne vijim paraqiten me kthjellime dhe vranesira te cilat do te gjenerojne shira lokale gjate mesdites, kryesisht ne zonat veriore dhe lindore.

Shirat e dobet do te mbeten deri te dielen ne zonat malore KU pritet pauz e tyre. Fundjava PARAQITET kryesisht me DIELL dhe temperatura te larta deri ne 29 grade C.
Shtuar më 22/05/2019, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori