Dita e parë e Ramazanit, të enjten më 13 shtator
Albeu.com
Bashkësitë Islame të Kosovës, Maqedonisë dhe Shqipërisë duke u uruar të gjithë besimtarëve agjërim të lehtë, shëndet dhe mbarësi, konfirmuan sot se dita e parë e Muajit të Ramazanit është të enjten, më 13 shtator."Ramazani është muaji kur filloi të shpallet Kurani, i cili është udhërrëfyes për njerëz dhe sqarues i rrugës së drejtë, dallues i të vërtetës nga gënjeshtrat".
Shtuar më 11/09/2007, ora 16:01
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori