Diplomati rus: Kosova precedent për Abkhazinë dhe Osetinë e Jugut
Albeu.com
Pavarësia e Kosovës do shërbejë si precedent për Abkhazinë dhe Osetinë e Jugut, rajone që kërkojnë shkëputjen nga Gjeorgjia, ka bërë të ditur një diplomat rus i cili kërkoi që emri i tij të mos bëhej publik. Rusia mbështet rajonet e Abkhazisë dhe Osetisë Jugore drejt pavarësisë, në kohën që marrëdhëniet Rusi-Gjeorgji nuk janë të mira, pas revolucionit demokratik në Tbilisi.
Shtuar më 25/10/2007, ora 20:00
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori