Momente tensioni, diplomatët e BE dhe SHBA i "zënë" zyrën Ramës
Pas vendimi të Partisë Demokratike për djegien e mandateve të deputetëtve, nismës i kanë dalë në krahë edhe aleatët e tjerë të opozitës.

Në këtë situatë të tensionuar politike mësohet se në Kryeministri kanë mbërritur diplomatët e BE-së dhe të SHBA-ve.

Perkatësisht me Ramën po zhvillojnë takim ambasadori i BE-së Luigi Soreca dhe dhe Zv/ambasadorja amerikane Leyla Moses-Ones ku sipas burimeve pritet të diskutojnë për vendimin që ka marrë opozita e bashkuar.

Gjithashtu mësohet se do të diskutohet edhe për protestën ë zhvilluar dhe atë që do të mbahet ditën e enjte /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2019, ora 18:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori