Dikur ishte pornostare, sot kjo vajzë është princeshë e Suedisë (FOTO LAJM)

Martesa e Princ Harryt me Meghan Markle shkaktoi shumë zhurmë dhe u cilësua si skandal për familjen mbretërore për shkak se Meghan ka qenë një herë e martuar, nuk ka prejardhje fisnike dhe rrjedh nga një familje afro-amerikane.

Por çështja e Meghan nuk është asgjë para asaj të Sofia Hellqvist, ish-pornostarja e cila sot është Princeshë e Suedisë, Dukeshë e Varmmisë, bashkëshortja e Princit Karl Philip, Dukës i Varmislandit.

Sofia ka lindur në një komunë në periferi të Stokholmit. Kur punonte kamariere në baret e Suedisë u njoh me një fotograf i cili i ofroi të pozonte nudo. Sofia mori pjesë në një reality shoë provokues "Paradise hotel" dhe më pas u zhvendos në Neë york ku punoi sërish kamariere, shkruan Xing.al.

Kur u kthye në vendlindje Sofia nisi një romancë të fshehtë me princin Carl Philip dhe u martuan në vitin 2015, dasmë që shokoi aristokracinë e Europës pasi ishte hera e parë që një pornostare u bë princeshë. /albeu.com/

Shtuar më 04/08/2018, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori