Diktatura, ekspozitë fotografike për të zhdukurit
"Shqiperia kujton. Eshtrat e tyre nuk kane varr" ka qenë motoja e ekspozites fotografike kushtuar 4500 personave që vrane dhe u zhduken nga dikatura komuniste. Ekspozita ka patur si qellim ndergjegjesimin e opinionit publik, por në vecanti të politike në lidhje me personat që vuajten më shumë nën diktature.

Adem Demaci, aktivisti i njohur kosovar për të drejtat e njeriut, i pranishem në hapjen e ekspozites, bëri një apel për të respektuar kujtimin dhe vepren e atyre që dhane jetën për atdheun. /albeu.com/
Shtuar më 26/06/2012, ora 19:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori