Digjen 5 milionë euro drogë të trafikantëve shqiptarë në Itali
Një sasi prej më shumë se 500 kg marihuanë që në treg vlente 5 milionë euro është djegur nga Policia Tatimore Italiane dhe Guardia di Finanza në Lodi, shkruan ANSA.

Djegia u bë në një fabrikë djegiesh në Piacezna sipas një protokolli të veçantë që garanton sigurinë e operacioneve të shkatërrimit në përputhje me rregullat dhe ligjet për mbrojtjen e shëndetit public.

Operacioni antidrogë ku u kap kjo sasi ishte zhvilluar në janar në krahinat e Lodi dhe Monza Brianza, ku u arrestuan tre shqiptarë.
Shkatërrimi I drogës është urdhëruar nga prokuroria e Monza që po zhvillon hetimin, pasi ngarkesa u kap në Muggio (Monza Brianza).

Në dispozicion të autoriteteve të hetimit u mbajt një mostër për provë nga sasia prej 307 dengjesh që përbënin gjithë ngarkesën./Albeu.com/
Shtuar më 22/02/2017, ora 08:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori