Dibra e zhytyr në dëborë, 115 familje të bllokuara
Situata në Dibër është shumë serioze dhe bora ka arritur dy metra.

Gjendja më e rënduar shfaqet në fshatin Tërnovë të Bulqizës, ku banorët janë prej ditësh të bllokuar.

Rreth 115 familje bëjnë apel për ndihmë në Dibrës, ndërsa termometri shënon 12 gradë nën zero.

Nëpër zonat e thella familjet janë bllokuar ndërsa makinat nuk qarkullojnë dot fare. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2019, ora 09:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori