Dhunonte nënën e tij, arrestohet 24 vjeçari
Një djalë i ri, vetëm 24 vjec është arrestuar nga policia pasi dhunonte nënën e tij, 51 vjece.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet S.S. Ndërkohë, nëna e tij, shtetasja me inicialet M.S., 51 vjeçe, ka kërkuar edhe urdhër-mbrojtje.

NJOFTIMI I POLICISË
Më datë 18.06.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi S.S., vjeç 24, banues në Tiranë, pasi në banesë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës M.S., vjeçe 51, banuese në Tiranë, të cilës iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme. Materialet u referuan pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006. “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”. Neni 130/a/1 i Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2018, ora 19:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori