Dhunë e kaos nga mbështetësit e Trump, dyshohen disa policë të plagosur
Shumë oficerë janë plagosur pas hyrjes së protestuesve pro-Trump në ndërtesën e Kongresit Amerikan.

CNN e thirrur në burime të saj shkruan se shumë oficerë janë plagosur dhe të paktën një u transportua në spital.

Protestuesit pro-Trump sulmuan ndërtesën e Kongresit Ame4rikan sot, ku anëtarët e Kongresit po mblidheshin për të vërtetuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden.
Shtuar më 06/01/2021, ora 22:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori