Detyruan 18 vjeçaren nga Moldavia të prostituonte, dënohet çifti shqiptar
Një burrë dhe një grua shqiptare kanë detyruar një një 18 vjeçare nga Moldavia që të prostituonte të rrugët e Torinos.

Për këtë vepër penale tutorëve iu është dhënë dënimi me 9 vite e 6 muaj burgim.

Ata e kishin detyruan të re në që të dilte dhe të kursente marrëdhënie seksuale pa mjete mbrojtëse më klietë të Torinë, pasi kishin detyruar të miturën të shpërngulej në Parella, një fshat i Torinos, në komunën e Bairos.

Viktima, një vajzë analfabete ishte nisur për në Milano sapo kishte mbushur 18 vjeç. Në Moldavi ajo nuk kishte më askënd që të kujdesej për të. Shqiptari, “pronari” i saj, i thoshte asaj vazhdimisht kur e rrihte: “Ti je e imja për një vit dhe nuk ke të drejtë të ankohesh”.

Mësohet se i riu shqiptar ishte i prekur nga virusi HIV dhe jeton në një komunitet të izoluar.

Vajza u shpëtua pas disa muajsh jetesë mes dhunës dhe abuzimit, sepse në rrugën Bairo ishte sulmuar verbalisht nga prostitutat e shqiptarit.

2 gra e kishin sjellë në policinë e Castellamonte-s për denoncimin dhe ndërkohë që rrëfente historinë e saj, 18-vjeçarja nuk pushonte së qari. /albeu.com/


Shtuar më 24/03/2017, ora 22:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori