Detaji tronditës nga përgjimet, Tahiri mori dhuratë varësen e çmuar me diamant
Detaje të reja janë zbardhur nga mbledhja e të shtunës e Këshillit të Mandateve dhe Rregullores, gjatë kohës që ishte me dyer të mbyllura, kërkesë e 3 prokurorëve që kërkojnë arrestimin e deputetit Saimir Tahiri.

Mësohet se janë paraqitur 1800 faqe të tjera me pergjime që i takojnë periudhës së viteve 2013-2016.

Në këto përgjime, flitet për një dhuratë që i është bërë shtetasit me emrin Saimir, (per te cilin prokuroria pretendon se eshte ish-ministri Saimir Tahiri) një varëse me vlerë 15 mije euro, prej diamanti sipas Panorames.

Ky fakt është praqitur sot në seancën pa media të mbledhjes së Këshillit.
Shtuar më 21/10/2017, ora 21:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori