Detaje nga vrasja mafioze në Rrëshen: Vrapoi në këmbë dhe ishte i maskuar
Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Kastriot Reçit. Mësohet se viktima u qëlllua nga tarraca e një pallati në distance rreth 150 metra nga vendi ku ndodhej 47-vjeçari.

Ekzekutori e ka lenë snajperin në katin e parë të pallatit dhe eshte larguar. Sipas abcnews dyshohet se krahas ekzekutorit ka patur edhe bashkpunetorë të mundshëm. Autori u largua me vrap në kembë dhe ishte i maskuar.

Mësohet se ai eshte kapur nga një kamera sigurie që është sekuestruar nga policia por identifikimi është i vështire për shkak së mban ne kokë një maske.

Ndërkohë, bashkeshortja e viktimes ka mohuar konfliktet e mundshme te Recit me persona te tjere.

Policia ka marre ne pyetje disa persona, kryesisht familjare te viktimave qe dyshohet se jane vrare per llogari te vellezerve Reçi, por deri me tani nuk ka gjetur asnje gjurme te autorit.
Shtuar më 07/01/2020, ora 19:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori