Detaje nga prangosja e grupit të prostitucionit
Policia ka arritur të zbardhë detaje të reja lidhur me grupin e prostitucionit, që e kishin shtrirë aktivitetin në Tiranë dhe në Elbasan.

Sipas burimeve policore, grupi kishte si target persona të pasur apo biznesmenë.

Mësohet se shtetaset A.I, S.N dhe Xh.D shërbenin si prostrituta dhe se për të shkuar me ta paguheshin nga 100 në 500 euro.

Organizatorë kryesorë të grupit dyshohet se janë Silvana Nexhipi, Franko Ali Dervishi dhe Eglantin Kapo.

Arrestimi i personave n% fjalë u bë në Tiranë, në një hotel në Sauk, ku prostitutat u gjetën me dy shtetas turq. /Albeu.com/
Shtuar më 21/01/2016, ora 18:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori