Dështon takimi i Mavrovës, Ahmeti dhe Xhaferri nuk marrin pjesë
Albeu.com
Dy kryetaret e partive shqiptare Ahmeti dhe Xhaferri nuk kane marre pjese se takim. Ata jane perfaqesuar nga nenkryetaret e tyre, Haliti dhe Thaçi.

Duket se ka deshtuar takimi i forcave politike te Maqedonise ne vendin turistik mavrovo. Dy kryetaret e partive shqiptare Ahmeti dhe Xhaferri nuk kane marre pjese se takim. Ata jane perfaqesuar nga nenkryetaret e tyre , Haliti dhe Thaçi. Nga pala maqedonase ka marre pjese kryeministri Gruevski dhe kryetarja e LSDM Shekerinska.
Forumi ishte organizuar nga Projekti per marrdhenie Etnike dhe ambasada zvicerane. Ai kishte si qellim thellimin e dialoguar midis pozites dhe opozites ne maqedoni i cili deri me tani me palen shqiptare ka munguar. start

Shtuar më 20/11/2006, ora 08:57
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori