Dështimi me negociatat, Rama konferencë urgjente
Pak minuta më parë, Ansa raportoi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen.

Ky vendim erdhi pas dështimit me negociatat.

Ndërkohë zyra e shtypit të kryeministrit Edi Rama ka njoftuar një koferencë urgjente për media në orën 17:00.

Njoftimi i kryeministrisë:

Ne oren 17.00 ne Kryeministri – konference per shtyp me gazetaret e Kryeministrit Rama dhe ministrit ne detyre per Europen dhe Punet e Jashtme, Cakaj.

Me kamerat dhe direktet tuaja.


Shtuar më 18/10/2019, ora 14:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori