Deputetët me dopio maskë, mesazhi që përcjellin (FOTO LAJM)

Edhe pse nuk lejohen grumbullimet me më tepër se 10 persona, Kuvendi ka marrë dritën jeshile dhe po mban sot seancën plenare të radhës, por vetëm me një orë më pak nga sa zhvillohej zakonisht.

Deputetët janë shfaqur me dopio maskë, ku poshtë duket një maskë rozë, ndërsa lart një maskë portokalli.

Arsyeja për këtë është solidarizimi për ditën kundër dhunës ndaj grave.

Kuvendi zhvilloi sot seancën plenari, pas një ndërprerje javën e ka kaluar, ndërsa Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i dërgoi një letër Komitetit të ekspertëve , pas vendimit për moslejimin e grumbullimeve të më shuam se 10 personave.

Shtuar më 26/11/2020, ora 11:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori