Deputetët e partive opozitare kundërshtuan propozim-ligjin për përdorimin e simboleve të bashkësiv
Albeu.com
Deputetët e dy partive më të mëdha opozitare në Maqedoni VMRO - DPMN si dhe VMRO-së Partisë Popullore në seancën e djeshme kanë kundërshtuar ashpër propozim-ligjin e Qeverisë për përdorimin e simboleve të bashkësive etnike në Maqedoni.Deputetët e këtyre dy partive politike konsiderojnë se propozimi i ofruar është kundërkushtetues, pasi sipas tyre ai legalizon përdorimin e flamujve të shteteve të huaja në territorin e Maqedonisë. QIK
Shtuar më 30/06/2005, ora 00:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori