Deputetët e Bashës braktisin Komisionin e Ekonomisë, shkak Tahiri
Pëlqej
Çështja e Tahirit është akoma temë ditë në komisionet parlamentare. Ditën e sotme Partia Demokratike ka braktisur Komisionin e Ekonomisë.

Por ndërsa opoztia largua, deputetët e LSI-së ndonëse në opozitë, nuk mbajtën të njëjtin qëndrim me ta, por qëndruan deri në fund në komision ku po diskutohej buxheti.

Spaho: Nuk do bëhemi pjesë e përpjekjeve të maxhorancës për të paraqitur realitetin si normal

Braçe: Fakt është se deputeti Tahiri është pa imunitet dhe nën hetim. Institucionet kanë mundësi të hetojnë

Spaho: Për aq kohë sa maxhoranca mbron Tahirin, qëndrimi jonë është për të sensibilizuar opinion publik që të reagojë nga bashkëpunimi i qeverisë me krimin

Braçe: Kreu i opozitës jo vetëm ka sulmuar prokurorinë, por ka mohuar dhe faktet /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2017, ora 11:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori