Denoncon kreu i KQZ: Po shkelet ligji, votimet nuk mund të shtyhen përtej orës 19:00
Kreu i KQZ-së Klement Zguri ka deklaruar se ka tentativa nga përfaqëësues të PS-së për shtyrjen e oraritvotimit, në kundërshtim me Kodin Zgjedhor.

“Persona politik kanë bërë thirrje për shtyrjen e oraritvotimit, gjë që është e paligjshme, bëhet fjalë për Sarandën. Shtyrja bëhet vetëm në rastet kur në qendrat e votimit ka grumbullim njerëzish, nuk kam ende të dhëna për votimit. Tani që flasim nuk e di nëse janë mbyllur apo jo qendrat e votimit, kjo është ajo që më nxiti që të dal dhe të shtyjë oraret, kundër ligjit.”, u shpreh Zguri.
Shtuar më 30/06/2019, ora 19:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori