Denoncimi: Trafikantët i blenë Tahirit jahtin 600 mijë eurosh
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të rëndë në faqen e tij të Facebook, ku akuzon ish-ministrin Saimir Tahiri se ka në pronësi një jaht.

Sipas Berishës ky jaht i është bërë dhuratë nga trafikantët e drogës dhe e mirëmbante policia e Durrësit.

Postimi i plotë në Facebook

Sajmir Tahiri kishte dhe jaht të blerë nga trafikantet! E mirëmbante narko-policia e Durrësit!

I bej thirrje prokurorisë të hetojë për këtë akuzë të bazuar të qytetarit dixhital’, shkruan në faqen e tij në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja mesazhi i plotë:

“Doktor Berisha, ajo qe thua per gomonen e Saimir Tahirit s'esht asgjo. Sajmja ka mbi nje vit qe ka ble jaht ultra qe pa frik ka kushtu 500-600 mije euro. Ia kan ble ushtaret e vet qe ka te Kufiri ne Durres dhe te tjere qe jan edhe ushtaret e Gjushit.

Kane shti paret dhe ja kan ble ne Mal te Zi thuhet. Jahti megjithse nuk e kishte ne emer te tije rrinte te Kalata Zero e portit ne Durres, aty ku rrijne vetem skafet e policise dhe anijet e Mimit.

Eshte ai jahti qe denoncoi Lul Basha me foto. Kamerat e sigurise te portit me siguri e kane filmu Sajmen dhe te shoqen se vinin personalisht me inspektu punimet e mirmajtjes se jahtit. Nuk ka rob ne port qe nuk e di ket pune. Nuk ka shonc njeri tjeter me majt as nje gomone aty te Kalata Zero jo mo jaht vec Sajmes. Ia runte policia e vet.

Me ate Sajmiri ka pas dal edhe vet jasht vendit thojne,por kushurijt e perdornin regullisht per transport droge. Sa e nxorri Basha foton e jahtit, e hoqen menjeher me trajl, noten per gjith noten. Me siguri esht filmu e gjitha nga kamerat, po qe se si kan fshi. Ku esht kjo prokuroria mer Doktor?

Njerzve te shkret i bi bretku gjith diten, del ky Saje Qorri dhe bohet me jaht. Te lutem shum mos ma nxirr emrin se me keta esht bela e te fluturojn nga puna.” /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2017, ora 13:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori