Denoncimi: Kush është "Ujku i Detit" që bënte biznes me Habilajt e Balilin
Ish-kyeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka rrëfyer sipas tij, e Met Kananit që u arrestua dje në Turqi.

Sipas denoncimit të oficerit dixhital tek Berisha, Kanani ka punuar me vëllezërit Habilaj e Klement Balilin.

"Ka burime te forta qe ky klan ka punuar me Klement Balilin dhe Habilajt e Tahirit. Eshte ne kerkim nderkombetar ne disa shtete te BE"- shkruan Berisha në Facebook.

STATUSI I PLOTE

"Ujku i Detit" lidhje te ngushta me kupolen me te larte te PS!
Lexoni mesazhi e oficerit dixhital! sb

"Mirembrema Dr jam oficer policie, baroni i droges Met Kanani i kapur dje ne Turqi eshte nje nder eksponetet e trafikut te droges me te fuqishem te jugut, me origjin nga Patosi me lidhje shume te forta politike me kupolen me te larte te Partise Socialite ministra dhe qeveritar te majte vendor ai esht bizesmen dhe sponsorizus i rendesishem i tyre prej vitesh.

Ky person ka qe nga viti 2015 qe i ishte vene nofka nga autoritetet nderkombetare "ujku i detit" dhe ka trafikuar me nje super skaf ne Turqi, Greqi dhe Itali lende narkotike canabis stativa dhe heroine dhe arme.

Ka burime te forta qe ky klan ka punuar me Klement Balilin dhe Habilajt e Tahirit. Eshte ne kerkim nderkombetar ne disa shtete te BE." /albeu.com/


Shtuar më 23/03/2018, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori